Jak zmienić adres spółki z ograniczona odpowiedzialnością?

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony głównej -> KLIK

Zmiana adresu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga podjęcia uchwały przez zarząd spółki oraz zgłoszenia tego faktu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Siedziba spółki to miejscowość, w której mieści się organ zarządzający spółką. Musi ona zostać zamieszczona w umowie spółki. Adres z kolei określa szczegóły siedziby, a więc ulicę oraz numer lokalu/ budynku w którym się ona mieści.
Jeśli nowy adres nie znajduje się w mieście, które jest siedzibą spółki wówczas uchwała zarządu nie będzie wystarczająca. W tej sytuacji pierwsze należy dokonać zmianę siedziby spółki. W tym celu niezbędne jest zorganizowanie Zgromadzenia Wspólników, które musi podjąć odpowiednią uchwałę. Zmianę umowy należy zgłosić do KRS. Nowym adresem spółka może posługiwać się dopiero gdy wydane zostaną odpowiednie postanowienia.

Jeśli zmiana adresu wiąże się ze zmianą wykonywania działalności wówczas konieczne jest zaktualizowanie danych na formularzu NIP-8 we właściwym urzędzie skarbowym.

Zgłoszenie zmiany adresu spółki jest jedynie potwierdzeniem stanu faktycznego, a więc posiada wyłącznie charakter obligatoryjny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s